Triduum Paschalne

W tym tygodniu w czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.

W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, ofiary składane tego dnia będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę od godz. 8.00 do godz. 14.00 odbędzie się święcenie pokarmów w kościele, od 9.00 także na punktach w naszych wioskach, m.in. na Sójkach i na Gołębiewie w świetlicach wiejskich.

Liturgia Wigilii Paschalnej będzie sprawowana w sobotę o godz. 20.00, na liturgię przychodzimy ze świecami od chrztu.

Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy Rezurekcją o godz. 6.15, prosimy o czynne włączenie się w procesję rezurekcyjną. W ciągu dnia Msze święte będą odprawiane o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

Nasza parafia bierze udział w Nocy Konfesjonałów, dlatego w piątek dla najbardziej zapracowanych będzie spowiedź od liturgii wieczornej do 23.00.

Odprawa przed Triduum dla liturgicznej Służby Ołtarza oraz dla osób czytających Słowo Boże odbędzie się w środę 27 marca na plebanii po Mszy św. o godz. 17.15, a odprawa dla mężczyzn biorących udział w obrzędzie obmycia nóg odbędzie się w poniedziałek po Mszy o godz. 18.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, w sobotę choć nie jest on obowiązkowy zgodnie z tradycją również zachowajmy post. W piątek o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia, w sobotę koronka również o 15.00, w niedzielę i poniedziałek wielkanocny przed Mszą wieczorną, w następnych dniach po Mszy o godz. 18.00.

Na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek przynieśmy ze sobą dary ołtarza w postaci produktów spożywczych dla osób potrzebujących naszego wsparcia.

Zakończmy nasze przygotowania do świąt w Wielki Czwartek, aby święte dni Triduum Paschalnego spędzić na skupieniu, adoracji, modlitwie i wspólnej liturgii w kościele. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Godzinne czuwanie modlitewne w Wielki Czwartek poprowadzi od godz. 21.00 wspólnota Arka Pana.