Posiłki dla potrzebujących

Kim jesteśmy?

Staramy się wspierać i pomagać osobom doświadczającym bezdomności. Jesteśmy wolontariuszami, a wszystko zaczęło się od „kosza wypełnionego chlebem”, z którego potrzebujący mogli korzystać każdego dnia.
Z czasem organizowane były spotkania wigilijne i śniadania wielkanocne. Inicjatywa ta trwała kilka lat. Natomiast od 2016 roku spotkania zaczęły odbywać się cyklicznie. Celem naszej działalności nie jest tylko wydanie „gorącej zupy”, ale przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Podczas wspólnych rozmów staramy się słuchać siebie nawzajem, poznawać różne historie życia, które niejednokrotnie są bardzo trudne i przepełnione cierpieniem, samotnością, brakiem zrozumienia i poczuciem utraconego sensu życia. Rozmowy te budują między nami żywą relację opartą na bezpieczeństwie i zaufaniu, które może dać odrobinę nadziei na odbudowywanie swojej wartości. Naszym patronem jest św. Brat Albert, którego życie jest dla nas nieustającą inspiracją.

Co robimy?

Nasza działalność to „nie tylko zupa”, to również spotkanie wigilijne, wspólna Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, śniadanie wielkanocne oraz seanse filmowe. Prowadzimy również zbiórkę odzieży.

Spotkania

Spotykamy się w każdą sobotę o godzinie 12.00, w okresie od Adwentu do Świąt Wielkanocnych. Wspólne posiłki odbywają się w kawiarence parafialnej.

Kontakt

Rafał Kusiak tel 781-263-381

Opiekun

ks Mirosław Romanowski

Dołącz do nas!

Jeżeli chcesz się zaangażować i włączyć w nasze działania na rzecz potrzebujących oraz zostać wolontariuszem lub pomóc jednorazowo to zapraszamy Cię do nas.