Ogłoszenia

Niedziela Miłosierdzia Bożego 11 kwiecień 2021 r.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Jako chrześcijanie doświadczając codziennie Bożego Miłosierdzia, chcemy również podejmować czyny miłosierdzia, na przykład, inspirując się Uczynkami Miłosierdzia co do ciała i co do duszy. Dziś po Mszach św. będzie zbierana puszka na Caritas.
 2. Zapraszamy dziś wszystkich na 15.00 w Godzinę Miłosierdzia, kiedy będziemy się modlić koronką.
 3. W Wielką Sobotę zakończyliśmy wydawanie gorących posiłków dla osób bezdomnych i potrzebujących. Łącznie w okresie od grudnia do kwietnia wydane zostało 690 posiłków. Liczba ta znacznie wzrosła porównując poprzednie lata, co świadczy o wielkiej potrzebie istnienia takiej działalności. W tym roku odbyła się również Droga Krzyżowa oraz wydane zostały paczki na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc.  Rozdawana była również odzież pozyskiwana z różnych zbiórek. Dziękujemy za wsparcie i ofiarność wszystkim parafianom dzięki którym ta inicjatywa mogła być dalej kontynuowana. Dziękujemy Rafałowi i Kamili oraz wszystkim wolontariuszom, którzy z gorącym sercem zaangażowali się bezpośrednio w to dzieło. Jałmużna wielkopostna w tym roku była przeznaczona na ten właśnie cel, było ofiar 1328 zł, dziękujemy.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo o uwolnienie z wszelkich zniewoleń i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła.
 6. W czwartek na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy się modlić w intencji rodzin po stracie dziecka.
 7. W piątek po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
 8. Za tydzień Niedziela Biblijna.
 9. Także za tydzień o godz. 17.00 kolejne spotkanie online młodzieży klas VIII przed bierzmowaniem.
 10.  Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii wielkanocnej, której okres trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 11.  Są do nabycia gazety katolickie, dziś także osobny dodatek do Gościa Niedzielnego o św. Józefie w cenie 9 zł.
 12.  W tym tygodniu odeszli od nas: śp. Andrzej Sobiecki, Zofia Jarota, Elżbieta Wojtalik, Gabriel Kurosz, Jerzy Michalak.