Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocy – 22 maja 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: – we wtorek wspomnienie Najśw Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, – w czwartek wspomnienie św Filipa Neri, – w piątek początek Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, – w sobotę wspomnienie bł Stefana Wyszyńskiego.
 2. Za tydzień obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są odprawiane w tygodniu po Mszy o godz. 18.00, a w niedzielę o 17.30.
 4. Dziś przypada nasze wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na nabożeństwo po niej.
 5. Spotkanie młodzieży I roku formacji przed bierzmowaniem odbędzie się dziś o godz. 16.30.
 6. W piątek młodzież II roku formacji, która 18 czerwca przyjmie sakrament bierzmowania, rozpocznie swoje weekendowe rekolekcje, prosimy o modlitwę w ich intencji. Spotkanie z ich rodzicami odbędzie się dziś o godz. 19.00.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu złożyli swoje cegiełki na budowę kaplicy adoracji, a było ich w sumie 1940 zł. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych, którzy na ten cel złożyli 1257 zł.
 8. Dziękujemy panu Jurkowi, Wiktorowi, Józefowi, Tomkowi i Romkowi za ostatnią pomoc przy porządkowaniu terenu przy kościele po przewalonych drzewach.
 9. Za tydzień i za dwa tygodnie nasi ministranci po Mszach będą zbierać fundusze na wakacyjny wyjazd do Kołobrzegu połączony z Mistrzostwami Polski w piłce nożnej.
 10. Caritas Polska podjęła kolejną akcję organizacji zbiórki żywnościowej na Ukrainę pod nazwą Paczka dla Ukrainy. Przygotowane specjalne kartony na te produkty (wypisane na stronie Caritas) są dostępne przy kancelarii, można też przygotować własny karton.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Cezary Majewski.