Ogłoszenia

29 Niedziela Zwykła – 18.10.2020 r.

  1. Dziś Niedziela Misyjna, taca na misje. Dziś także ogarniamy szczególną naszą modlitwą pracowników Służby Zdrowia, lekarzy, pielęgniarki, wszystkich pracowników szpitali, przychodni, z racji patronalnego ich święta św. Łukasza Ewangelisty. A potrzebują naszego wsparcia, zwłaszcza w obecnej sytuacji panującej zarazy.
  2. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, szczególnie przez nas czczonego, także z racji obecności jego relikwii w naszym kościele. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 18.00 i na nabożeństwo po niej. Tego dnia również Trybunał Konstytucyjny będzie badał niezgodność z naszą Konstytucją możliwość przeprowadzania aborcji dzieci chorych. Wzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II, niestrudzonego obrońcy życia od poczęcia do naturalnej śmierci, chcemy modlić się, by każde poczęte życie było chronione przez nasze prawo. Niektórzy już podjęli nowennę do św. Jana Pawła II w tej sprawie, możemy się w nią włączyć wszyscy. Jej tekst jest dostępny w internecie.
  3. W piątek o godz. 19.15, po różańcu odbędzie się spotkanie rodziców i młodzieży klas VIII, którzy rozpoczynają swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  4. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych.  
  5. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30.
  6. Przyjmujemy intencje za zmarłych tzw. wypominki.
  7. W związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, korzystaniu z płynu do dezynfekcji oraz zachowaniu dystansu społecznego: w ławkach, w procesji do Komunii św. i przy wychodzeniu z kościoła. W naszym kościele może przebywać zgodnie z ostatnimi wytycznymi maks. 375 osób, dla porównania przeciętnie w ostatnich miesiącach przychodzi do 150 osób na konkretną godzinę Mszy św.. Jednocześnie informujemy zgodnie z nauczaniem Kościoła Katolickiego, przypomnianym ostatnio przez Konferencję Episkopatu Polski, że przyjmowanie Komunii św. na rękę nie jest świętokradztwem. Niestety o tym mówią niektóre środowiska, stowarzyszenia czy osoby, nawet duchowne, wprowadzając zamieszanie wśród osób wierzących. Trzymajmy się oficjalnej Nauki Kościoła Katolickiego.   
  8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest nowy numer czasopisma Miłujcie się. Są także kalendarze diecezjalne na nowy rok oraz znicze Caritas.  
  9.  W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Barbara Gers, Józef Kiciński, Gabryel Wasiński, Krystyna Wiercioch, Paweł Kaniewski.