Ogłoszenia

24 Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

 1. Dziś beatyfikacja ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy wszystkich na wieczór uwielbienia pod hasłem „Bogu chwała za błogosławionego Kardynała”, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Poprowadzi go Jakub Bartkowiak ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Koszalina wraz z uczestnikami warsztatów uwielbienia, wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca z Dybowa i wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym przy naszej parafii.
 2. W liturgii we wtorek będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, a w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
 3. Do soboty trwa w Kościele XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Chcemy wspierać także naszymi modlitwami tych wszystkich, którzy podejmują trud wychowania młodego pokolenia.
 4. W najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo o uwolnienie z wszelkich uzależnień i uzdrowienie duszy i ciała za przyczyną św. Michała Archanioła.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy naszej parafii zaprasza na konferencję „Obraz Boga w moim życiu”, którą wygłosi ks. Paweł Śmigiel w sobotę 18 września o godz. 14.00.
 6. W sobotę do Częstochowy są zaproszeni wszyscy mężczyźni na Oblężenie Jasnej Góry. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 i trwać będzie do Apelu Jasnogórskiego. Szczegóły na plakatach i banerach. W ramach przygotowania i formacji mężczyzn od dziś do piątku o godz. 20.00 są prelekcje dostępne w formie online. Wszystkich mężczyzn zapraszamy do skorzystania z tej propozycji.
 7. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa przyborów szkolnych. A po tej Mszy św. rodzice dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. będą mieli swoje pierwsze organizacyjne spotkanie.
 8. Za tydzień z racji 19-tego dnia miesiąca po Mszy wieczornej odbędzie się nabożeństwo do św. Józefa.
 9. W najbliższą sobotę od godz. 8.30 do 10.00 będziemy przyjmować intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy, potem dopiero od poniedziałku 20 września w godzinach otwarcia kancelarii.
 10.  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji wsparcia Polskich Misjonarzy w Afryce oraz naszym rodakom na wschodzie.
 11.  Dziękujemy również anonimowemu darczyńcy za ofiarę na termomodernizację naszego kościoła w kwocie 10.000 zł, i wszystkim, którzy swoimi darami wspierają naszą parafię.
 12.  W minionym tygodniu odeszła od nas: śp. Zofia Tomczak.