Ogłoszenia

33 Niedziela Zwykła – 17 listopad 2019 r.

  1. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie bł Karoliny Kózkówny, w środę św Rafała Kalinowskiego, w czwartek przypada wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny, w piątek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Piątek to również 22 dzień miesiąca i nasze wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na nabożeństwo po niej. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 12.00 odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia, za którego odmówienie możemy uzyskać odpust zupełny.
  2. Brakuje nam jeszcze kilku chętnych do 16-tego Koła Różańcowego Rodziców. W zakrystii są do odebrania materiały dla 3, 4, 5 i 7 Koła Różańcowego Rodziców.
  3. Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu wizytacji Halince, Anecie, Joli, Paulinie, Beacie, Krzyśkowi, Sławkowi, Jadzi, Izie, Agnieszce, Romkowi, Rafałowi i Kamili z wolontariuszami, administracji cmentarza na Kuczkowie, panu kościelnemu Markowi, panu organiście Henrykowi, pani Grażynie wraz z pracownikami, dyrekcji, katechetom, pracownikom naszych szkół i przedszkoli, siostrom Albertynkom z pracownikami Domu Opieki Społecznej, wszystkim księżom i tym, którzy przygotowali sprawozdania dla ks. Biskupa oraz innym nie wymienionym osobom.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców. A o godz. 17.00 w dolnym kościele spotkanie dla młodzieży klas ósmych I roku formacji przed bierzmowaniem.
  5. W parafii św. Wawrzyńca 24 listopada o godz. 11.30 odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji Święta Akcji Katolickiej i „Święta Kolejarza”.
  6. Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
  7. Dziękujemy za ofiary na ostatnią tacę inwestycyjną, było ich 3987 zł.
  8. W związku z ostatnimi zmianami o ochronie danych w naszym państwie, również Kościół jest do tego zobowiązany, szczegóły są dostępne w kancelarii. Wszystkie dokumenty wydajemy wyłącznie osobie, której sprawa dotyczy, jeśli jest to osoba niepełnoletnia to wyłącznie rodzicom, w przypadkach innych osób (np. babcia, dziadek, czy ktoś z rodziny), muszą oni posiadać odpowiednie upoważnienie, pełnomocnictwo do uzyskania konkretnych dokumentów.
  9. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Marianna Pełeszczyk i Wiesław Bawarski.