Ogłoszenia

12 Niedziela Zwykła 20 czerwiec 2021 r.

 1. Dziś w niedzielę o godz. 17.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie dla młodzieży klas VIII przed bierzmowaniem, zbiórka przed kościołem.
 2. We wtorek przypada nasze parafialne wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na nabożeństwo po niej.
 3. W najbliższą środę o godz. 18.00 ks. Bp Wojciech Osial udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości całą naszą wspólnotę parafialną. W tym dniu wyjątkowo nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do zamawiania intencji we wtorek na nowennie do św. Jana Pawła II. Ten dzień to również Dzień Ojca, zapraszamy wszystkich ojców na Mszę św. w ich intencji w środę o godz. 7.00 rano.
 4. W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli nasz parafialny odpust. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i uroczysta suma o 18.00. Sumę odpustową odprawi ks. Dawid Galanciak nasz rodak.
 5. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do udziału we Mszy św. szczególnie na godz. 18.00 i przystąpienia do spowiedzi na koniec roku szkolnego i początek wakacji.
 6. W następną niedzielę po wszystkich Mszach św. odbędzie się święcenie pojazdów, ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone także na dzieło Miva Polska, jako pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy.
 7. Za tydzień nasi ministranci Mateusz Fol i Marcin Kotliński rozpoczną w Łowiczu kurs lektorski. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 8. Od następnej niedzieli obowiązuje w kościołach 75 % obłożenia. Nadal zakrywamy usta i nos i stosujemy dezynfekcję.
 9. Od następnego poniedziałku przez okres wakacji w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.15.
 10. Nasza policja przestrzega, zwłaszcza osoby starsze w związku z kolejnymi przypadkami wyłudzenia pieniędzy na tzw. wnuczka czy ostatnio rachmistrza.
 11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Katarzyna Grzegorczyk, Irena Gąsiewska i Marek Poterała