Ogłoszenia

23 Niedziela Zwykła – 8 września 2019

  1. W t ym tygodniu w czwartek obchodzimy wspomnienie Najśw Imienia Maryi. w piątek św. Jana Chryzostoma, a w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W to święto jest organizowane we Włocławku specjalne spotkanie Polska pod Krzyżem, są jeszcze wolne miejsca na wyjazd, w parafii św. Wawrzyńca. W tym samym dniu od godz. 10.00 w Łowiczu na muszli koncertowej jest organizowane III Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Chętnych na wyjazd prosimy zgłaszać do ks. proboszcza. Tych wszystkich, którzy chcieliby łączyć się duchowo ze zgromadzeniem Polska pod Krzyżem we Włocławku zapraszamy na godz. 15.00 do naszego kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po której będziemy uczestniczyć we Mszy św.
  2. W poniedziałek o godz. 20.00 ks. proboszcz zaprasza na spotkanie przy krzyżu misyjnym.
  3. W tym roku, za dwa miesiące 10 i 13 listopada odwiedzi naszą parafię ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba, w ramach wizytacji kanonicznej, która odbywa się w parafiach raz na pięć lat.
  4. Obraz Matki Bożej zakończył peregrynację na ul. Orkana, Norwida, części Sobieskiego, Wspólnej i Różanej, drugi obraz zakończył peregrynację na ulicach przyległych do ul. Granicznej. Zapraszamy mieszkańców na Mszę św. dziękczynną w środę o godz. 18.00, po niej jeden obraz przejmą mieszkańcy ul. Morcinka i Peowiackiej, drugi obraz mieszkańcy ul. Koniecpolskiego.
  5. W minioną środę parafia nasza podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na dotację na termomodernizację kościoła i budynku plebanii.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną z 25 sierpnia, na dokumentację projektową termomodernizacji naszego kościoła, było w sumie 4.294 zł.
  7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.
  8. Nasza parafia 28 września organizuje wyjazd na pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach, koło Łowicza. Zapisy w zakrystii.
  9. 22 września o godz. 17.00 spotkanie koła różańcowego tradycyjnego.
  10. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii: śp. Barbara Palczewska, Sławomir Krawczyk oraz Barbara Kubiak. Wieczny odpoczynek …