Ogłoszenia

19 Niedziela Zwykła – 09.08.2020 r.

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na zakup oleju opałowego do kościoła.
  2. W liturgii w poniedziałek przypada święto św. Wawrzyńca, patrona naszej dziekańskiej parafii. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Klary, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w sobotę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą odprawiane tak jak w niedzielę, a szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, na której chcemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, wspominając 100 rocznicę Cudu nad Wisłą. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  3. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach w II poniedziałek miesiąca. Po tej Mszy, wyjątkowo w tym miesiącu, odbędzie się nabożeństwo o uwolnienie z wszelkich uzależnień i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła.
  4. Nasze parafialne dożynki, dziękczynienie za zebrane plony odbędą się w niedzielę 30 sierpnia o godz. 12.00, prosimy przedstawicieli poszczególnych miejscowości o przygotowanie wieńców bądź bukietów dożynkowych.
  5. Przypominamy, że w kościele, w kancelarii i w zakrystii obowiązuje noszenie maseczek. Korzystajmy z płynu do dezynfekcji rąk i zachowujmy bezpieczne odległości zwłaszcza w procesji do Komunii św.. Pamiętajmy o nieustannej modlitwie różańcem w naszych domach, najlepiej o godz. 20.30, o oddalenie zarazy, za chorych i wszystkie służby. O tę modlitwę prosili nas księża biskupi na początku pandemii.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Gość NiedzielnyNiedziela, a także szczególnie przez nas polecany dwumiesięcznik Miłujcie się.  
  7. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: śp. Aleksander Kozarski i Andrzej Stelmaszewski. Wieczny odpoczynek …
  8.  Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i przebywającym na urlopach życzymy dobrego odpoczynku, a wszystkim pozostającym na miejscu i pracującym dobrego tygodnia.