Ogłoszenia

III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

 1. W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Tomasza z Akwinu, w piątek św. Jana Bosko, w I sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, po niej różaniec wynagradzający, w następną niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia świec. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, po Mszach św. będą zbierane ofiary na zakony klauzurowe.
 2. Za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii Niedzielę Ewangelizacyjną. Na każdej Mszy św. będzie głosił Słowo ks. Kamil Dąbrowski, Dyrektor Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, a po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie chorych na modlitwę o uzdrowienie za przyczyną św. ojca Pio. Natomiast w dniach od 21 do 23 lutego ks. Kamil ze swoją ekipą i naszą parafialną ekipą ewangelizacyjną poprowadzi kurs ewangelizacyjny Nowe Życie. Szczegółowe informacje o tych dwóch wydarzeniach są umieszczone na plakatach oraz ulotkach.
 3. Przyjmujemy jeszcze zapisy na, organizowany przez naszą parafię, Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, który odbędzie się 15 lutego 2020 r. w sali Westa w Zawadach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na ulotkach. Serdecznie zapraszamy.
 4. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
  • Poniedziałek 27 styczeń – od godz. 16.00 ul. Brzozowa i Cicha (jeden ksiądz) ul. Sobieskiego domki i bloki (trzech księży), ul. Chodkiewicza domki (jeden ksiądz),
  • Wtorek 28 styczeń – od godz. 16.00 ul. Chodkiewicza 15a, 15, 11, 5a, 5 (pięciu księży)
  • Środa 29 styczeń – od godz. 16.00 ul. Chodkiewicza 1 i 3 (dwóch księży) ul. Akacjowa, Jaśminowa i Ewy (jeden ksiądz), ul. Skłodowskiej domki (dwóch księży od początku, a jeden od końca po obu stronach)
  • Czwartek 30 styczeń – od godz. 16.00 ul. Ogrodowa (jeden ksiądz), Goszczyńskiego (jeden ksiądz), ul. Skłodowskiej segmenty i Maczka segmenty i domki (jeden ksiądz), ul. Skłodowskiej 30 (dwóch księży) i ul. Skłodowskiej 71 (jeden ksiądz)
  • Piątek 31 styczeń – od godz. 16.00 ul. Skłodowskiej 34 (dwóch księży), Skłodowskiej 69, 73, ul. Andersa 1 i 3 ( razem czterech księży),
  • Sobota 1 luty – od godz. 9.00 ul. Andersa 4, 6, 6a, ul. Rejtana 36, 38 i ul.Maczka 19 (razem sześciu księży),
  • Poniedziałek 3 luty – od godz. 16.00 ul. Roweckiego 3 i Roweckiego segmenty (jeden ksiądz), ul. Roweckiego 5 (jeden ksiądz), ul. Sikorskiego 4 ( jeden ksiądz), Sikorskiego 10 ( dwóch księży)
  • Wtorek 4 luty – od godz. 16.00 ul. Sikorskiego 8 (dwóch księży), Sikorskiego 9 (dwóch księży), Sikorskiego 11 (dwóch księży).
 5. Obraz Matki Bożej zakończył peregrynację na ul. Rejtana zapraszamy mieszkańców na Mszę św. dziękczynną w środę o godz. 18.00, po niej obraz przejmą mieszkańcy ul. Skłodowskiej od pierwszych numerów.
 6. Otrzymaliśmy pismo z firmy odbierającej od nas makulaturę, w ramach akcji Makulatura na misje, że od nowego roku zbiórka tego odpadu jest nieopłacalna. W związku z tym musimy zawiesić tą akcję. Prosimy nie przynosić już makulatury do kontenera. Ten który stoi przy parkingu jest ostatnim, który zostanie od nas odebrany.
 7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Tomasz Kuźmin, Teresa Parzęcka-Arkita, Stefan Pacholczyk i Zofia Dercz.