Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

  1. W okresie Adwentu w tygodniu o godz. 7.00 rano będą odprawiane Roraty ku czci Najśw. Maryi Panny, z którą chcemy oczekiwać na Boże Narodzenie i przygotowywać się na przyjście Jezusa Chrystusa w czasach ostatecznych.
  2. We wtorek obchodzimy święto św Andrzeja Apostoła. To także dzień imienin Pasterza naszej diecezji, pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca i nasza modlitwa za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele na Mszy św o godz. 18.00. W I piątek w dzień wspomnienia św. Franciszka Ksawerego, odwiedziny chorych przed południem na indywidualne zgłoszenie, spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 16.45. W I sobotę miesiąca we wspomnienie św. Barbary zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, po niej na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny.
  4. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu rozpoczniemy nasze rekolekcje, które będą trwać do wtorku, a które poprowadzą świeccy członkowie wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, jeden Brazylijczyk i dwie Polki. Założycielami tej wspólnoty są znani w Polsce charyzmatyczni misjonarze brazylijscy o. Antonello i o. Enrique.  
  5. W zakrystii są do odbioru materiały modlitewne dla 4 i 13 Koła Żywego Różańca Rodziców.
  6. Dziś po Mszach św. odbywa się kiermasz ozdób i dekoracji świątecznych na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Jesteśmy dla was” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kutnie.
  7. Za tydzień natomiast modlimy się za Kościół na Wschodzie i zbieramy ofiary do puszek na ten cel.   
  8. Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na wsparcie interwencyjnych działań pomocowych w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej, których było 1027 zł, a także za ofiary złożone na tacę na Seminarium Duchowne w Łowiczu w sumie 2860zł. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary na nasz kościół, także anonimowemu darczyńcy za 2500 zł.
  9. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Krystyna Szczepańska, Tomasz Szafran, Paweł Rzymkowski i Stanisław Kozioł.