Czekamy na kolejny cud!

Pierwszy był 27 czerwca 2019 roku, we wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kiedy to zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na kolejnym spotkaniu w sprawie naszego wniosku o termomodernizację budynku kościoła i plebanii, przyznał nam dotację na zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Tym samym nasze modlitwy w tej sprawie zanoszone od 2 lat w każdą środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostały wysłuchane. Dziękowaliśmy za to Bogu i Matce Bożej za Jej wstawiennictwo w tej sprawie, a także św. Józefowi, któremu od początku zawierzyliśmy nasz wniosek.

W tym roku na wiosnę po zakończeniu mozolnych, bardzo kosztownych, oraz opóźnionych przez pandemię, prac nad dokumentacją projektową, okazało się, że koszty wszystkich prac są o wiele większe od zakładanych. W znacznym stopniu przyczyniła się do tego sytuacja na rynku budowlanym oraz podwyżki cen w tej branży. 

Niestety, nie ma możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy ze środków publicznych. Jeśli nie będziemy mieć zabezpieczenia finansowego tego dzieła, będziemy musieli zrezygnować z przyznanej nam dotacji. Liczymy zatem na cud i w tej sprawie od dziś także podejmujemy nowennę przed wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła II. A może ktoś z czytających tą wiadomość ma pomysł na wyjście z sytuacji, w której się znaleźliśmy, lub też jest w stanie wspomóc nasze dzieło finansowo, za co będziemy niezmiernie wdzięczni.

ks. Mirosław Romanowski, proboszcz